Новини

«Підсолодили» чергове підвищення тарифів

     «Укрзалізниця» відкоригувала у фінплані на 2019 рік індексацію тарифів на вантажоперевезення у бік зниження, пропонуючи підвищити їх із 1 лютого на 14,2% замість раніше анонсованих 16,6%.

      «Ми чесні з ринком і виконуємо обіцяне. Ініціюємо автоматичну індексацію тарифів на рівень індексу цін виробників промислової продукції. Наразі за фактом 2018 року йдемо з випередженням, індексуючи на прогнозний показник із подальшим коригуванням на факт», - зазначив директора з економіки та фінансів «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев.

     «Укрзалізниця» зазначає, що показник 14,2% офіційно оприлюднила Державна служба статистики.

      «Запропонована нами автоматична індексація тарифів - це фактично коригування до реальних економічних умов, насамперед, це - видатки на підготовку тягового рухомого складу для потреб економіки. Без достатнього обсягу грошових коштів «Укрзалізниця» не може в повному обсязі готуватися до пікових перевезень, які традиційно припадають на другу половину року», - додав А.Рязанцев.

       Компанія, посилаючись на дані Держстату, зазначає, що з 2009 по 2018 рік зростання індексу цін виробників випереджає зростання індексу тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 70%.

      Раніше повідомлялося про плани індексувати тарифи на вантажні перевезення з 1 лютого 2019 року на 16,6%, а далі крок індексації становитиме по 2,5% з 1 травня, з 1 серпня та з 1 листопада 2019 року.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал