Статті

Оренда в меблевому мегамаркеті

        Із білоруського досвіду

        Як сьогодні прюцює з орендонаймачами один із найкрупніших торгових центрів Білорусі – меблевий мегамаркет «Домашний очаг», розповідає його керівник Оксана Алицька:

     - Наш ТЦ трьохповерховий, загальною площею понад 10 тисяч квадратних метрів. Цільова аудиторія  «економ», «середня  мінус» і «середня». Заповнюваність торгових площ  99 відсотків.  Асортимент – понад 25 000 моделей меблів різного стилю та дизайну. Основне завдання центру - генерування якості цільового трафіку. Іншими словами: залучати покупців у наш центр, де вони в затишній атмосфері зможуть придбати меблі для своєї квартири, будинку або дачі.

     Торговий центр активно займається навчанням та розвитком наших партнерів: проводить спеціалізовані майстер-класи та партнерські конференції, залучаючи спікерів та консультантів не тільки з Білорусії, але і з країн СНД.  Ми стараємося тримати руку на пульсі та інформувати партнерів про те, як розвивається ринок та які сьогодні моделі, напрямки, кольори популярні в інших країнах. Одна з місій нашої компанії - загалом сприяння розвитку меблярства в Білорусі.

       Нещодавно на базі торгового центру відкрито меблевий аутлет «Дешево», який також є проектом, спрямованим на підтримку орендарів.  Займаючись меблями, потрібно знати, що з точки зору мерчиндайзингу експозиція повинна працювати не більше 3-4 місяців, а потім її треба міняти.  От ми й вирішили допомогти нашим партнерам, надавши їм майданчик для реалізації моделей, знятих із основної експозиції. Їхнім продажем  займаються наші працівники, а орендарі можуть повністю сконцентруватися на новинках і забути про сток.  Головною  запорукою нашого успіху є не так залучення на вільні площі нових гравців, як розвиток існуючих партнерів, тож у них все добре з продажами на торгових площах  нашого центру.

       Часто меблеві центри припускаються суттєвої помилки, копіюючи асортимент інших. Ми постійно проводимо маркетингові дослідження, які свідчать, що для покупців головне не ціна та інфраструктура того чи іншого ТЦ, а пропонований ним асортимент. Меблі для них - інвестиції, комфорт і емоції, за які вони готові платити. Тому стараємося шукати компанії, котрі пропонують неординарні та унікальні меблі.

       Ціна оренди у нас залежить від декількох показників: від поверху, від розміру майданчика та місця його розташування, а також і від нашої зацікавленості в тій чи іншій категорії товарів. Не буду приховувати, що в порівнянні з конкурентами орендна плата в ТЦ « Домашний очаг» вища. Це пов’язано з тим, що у нас цільовий трафік і висока віддача квадратного метра. При цьому ми постійно шукаємо варіанти, як заощадити гроші наших партнерів, зокрема й витрати на комунальні послуги та електроенергію. Наприклад,  запропонували наступну модель: у нашому центрі є таке поняття, як «погодинний трафік» і, якщо ми знаємо, що в будні дні з 10 до 12 або з 15 до 17 немає основного потоку відвідувачів , то вмикаємо економ-режим освітлення.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал