Статті

Стіл, який і зігріє, й охолодить

Колекцію меблів, які здатні підвищувати і знижувати температуру повітря в приміщенні, представили на міжнародному салоні «Milan-2015» архітектор та інженер Рафаель Менард і дизайнер Жан-Себастян Лагранж.

Першим проектом Менарда і Лагранжа із колекції «меблі нульової енергії» став дубовий стіл з анодованим алюмінієвим покриттям, який призначений для поглинання надлишкового тепла за допомогою прихованого шару спеціального виду воску, відповідно до законів фізики. Цікаво, що коли температура в приміщенні перевищує 22°С, віск починає плавитися, поглинаючи тепло, відповідно коли температура нижча від 22°С, віск твердне, виділяючи тепло – як терморегулятор для опалення.

Як пояснюють самі автори, імпульсно-кодова модуляція воску раніше була освоєна в галузі будівництва. Алюміній вони обрали як хороший провідник тепла. Під час теплообміну його сферична форма збільшує площу поверхні, тому матеріал може зберігати велику кількість теплової енергії в малому об’ємі.

«Ідея нашої співпраці зародилася з метою підвищення рівня енергоефективності будівель на стадії проектування. Таке рішення, на відміну від традиційного переоснащення та ремонту, є дешевшим і простішим. Також ми хотіли перевірити як дизайнер, архітектор й інженер зможуть працювати разом і запропонували нові тенденції дизайну з використанням простих матеріалів» – пояснюють Менард та Лагранж.

На думку розробників, такі столи допоможуть зекономити до 60% тепла, яке зазвичай використовують для обігрівання, і до 30% енергії для охолодження повітря. Ця технологія може бути ефективною у раціональному плануванні робочих приміщень, конференц-залів, навчальних класів, а також ресторанів.

Журнал "Меблеві технології", 2015 рік №8

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал